POŠTOVNÉ NAD 50EUR ZDARMA! (info)
Logo
Potrebuješ sa poradiť?
Po-Pi 11-17:00
0 ks
za € 0
Nákupný košík je prázdny
Potrebuješ sa poradiť o rastlinkách?
Nakúpte ešte za € 50 a máte dopravu ZADARMO
21.05.2023
Komentáre (0)

Slow plantMožno ste sa už stretli s výrazom "slow business", najmä v oblastiach podnikania, ktoré v dnešnej dobe môžu mať negatívny dopad na životné prostredie a pracovné podmienky. 
Má korene v hnutí Slow Movement, ktoré vzniklo ako reakcia na modernú spoločnosť založenú na rýchlosti a okamžitom "instantnom" uspokojení.
Cieľom Slow business je priniesť vyváženosť a zmysluplnosť do podnikania, prispieť k trvalo udržateľnému rozvoju a podľa nás najmä k spokojnosti nielen firmy ale aj zákazníka.
A rastliniek:)

My sme si v Kvetárni zaužívali pojem Slow plant, práve pre pozadie nášho konceptu a prístup k podnikaniu. V tomto článku sa budeme snažiť to objasniť:)SLOW BUSINESS vs. KVETÁREŇ

 Tu je niekoľko aspektov, ktoré sú obvykle spojené s pojmom Slow business (SB)
a ako sa Kvetáreň k nim stavia.

Udržateľnosť

SB kladie dôraz na ekologickú a sociálnu udržateľnosť. Podniky sa snažia minimalizovať negatívny vplyv na životné prostredie a podporovať spravodlivé pracovné podmienky.

Prevádzka Kvetárne je takmer celá postavená z materiálov z druhej ruky.
Na balenie balíkov používame výhradne upcyklované obalové i výplňové materiály, nakupujeme len lepiace pásky a štítky. Recyklujeme svoj odpad. Prevažná väčšina produktov našej vlastnej rastlinnej kozmetiky je balená do rozložiteľných vreciek z reyklovaného papiera.
Poskytujeme elektornickú faktúru. Kvalita pred kvantitou

SB sa zameriava na vytváranie vysoko kvalitných produktov alebo služieb namiesto hromadnej výroby a rýchleho obratu. Dôraz sa kladie na starostlivú prácu, detaily a osobný prístup.


Snažíme sa to robiť opačne ako veľké reťazce hobbymarketov. K rastlinám pristupujeme individuálne. Každá nám prejde cez ruky, pred samotným predajom podlieha niekoľkodňovej aklimatizácii na nové prostredie a kontrole. Následne sa o ňu staráme ako o svoju - hnojíme, utierame listy, preventívne postrekujeme proti škodcom, poskytujeme jej adekvátne svetelné podmienky a pod. Niektoré rastlinky ktoré od nás odišli si dokonca po rokoch pamätáme:)Lokálna a komunitná podpora

SB podporuje miestne komunity a malé podniky. Uprednostňuje sa spolupráca s miestnymi dodávateľmi a podpora miestnej ekonomiky.
V meste Banská Bystricia si tvoríme svoju komunitu milovníkov rastlín, s niektorými z Vás máme naozaj veľmi kamarátske vzťahy:) Snažíme sa nielen organizovať vlastné eventy pre verejnosť ale i zapájať sa do diania pod záštitou iných tvorcov zaujímavých konceptov. Zdravé tempo

SB odmieta mať neustále naponáhlo a súťažiť o maximálny zisk. Namiesto toho sa sústredí na udržateľný rast, vyvážený životný štýl a premyslené rozhodnutia.
Oddýchnutá Kvetáreň rovná sa usmiata Kvetáreň :)

Hlbšie vzťahy

SB sa snaží budovať dlhodobé vzťahy so zákazníkmi, zamestnancami a dodávateľmi. Vytvára sa priestor pre komunikáciu, vzájomnú podporu a dôveru. Predsa len chceme k Vám do bytu dostať naše rastliny! Posielate nám fotografie svojich miláčikov doma, bavíme sa ako sa im darí, radíme si keď sa nedarí, pokecáme aj o živote, tvoríme priateĺstvá... A bez toho by nás to vôbec nebavilo. 


Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
 

Kde nás nájdeš

Námestie SNP 9/9 (2. poschodie)
Banská Bystrica

Pasáž Starobystrickej reštaurácie
Druhé dvere vľavo, hore schodmi

Poradíme?
Po-Pi 11-17:00
Copyright 2020 ©Kvetúlok / Kvetáreň
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk