POŠTOVNÉ NAD 50EUR ZDARMA! (info)
Logo
Potrebuješ sa poradiť?
Po-Pi 11-17:00
0 ks
za € 0
Nákupný košík je prázdny
Potrebuješ sa poradiť o rastlinkách?
Nakúpte ešte za € 50 a máte dopravu ZADARMO
11.05.2023

Prečo utierať rastlinám listy?Základnou starostlivosťou o izbové rastliny, ktorú by ste nemali podceňovať, je pravidelné utieranie listov. To má totiž pre rastliny množstvo výhod a prispieva k ich zdraviu a kráse.

Pri utieraní listov nejde len o odstránenie nečistôt, ale aj o vytvorenie zdravšieho prostredia pre Vaše rastliny.Utieranie listov umožňuje rastlinám dýchať.
Ako však dýchanie môže pomôcť Vašim rastlinám? Keďže izbové rastliny väčšinou rastú v interiéroch, kde je vzduch menej čistý ako vonku, prach a nečistoty sa na listoch hromadia ešte rýchlejšie. Ak neodstránite prach z listov, rastlina môže začať trpieť. Čím viac sa nečistôt hromadí na listoch, tým menej svetla prenikne na listy a tým horšie pre rastlinu.

                 


Utieranie listov je proces, ktorý sa vykonáva zväčša jemnou navlhčenou handričkou či hubkou. Pri begóniách, kaktusoch a zamatových listoch by sme použili radšej väčší štetec. Jednoduchým prechodom po listoch Vašej rastliny môžete odstrániť nečistoty a prach, ktoré sa na listoch usadzujú a bránia rastline vo fotosyntéze.

Čo teda môžete urobiť, aby ste Vašej rastline pomohli?

Stačí pravidelne utierať listy pomocou jemnej handričky alebo hubky. A aby ste to mohli urobiť ešte efektívnejšie a vylepšiť výsledky utierania listov, máme pre Vás overený typ.
Zaraďte do svojej rutiny organickúlistovú výživu. Nielen že sa budú listy lepšie cítiť, budú aj vyživené a ochránené proti škodcom. 


Ako často utierať?
Pri veľkolistých rastlinách by sme odvážne prehlásili, že aj každý deň! No v priemere raz za 1-2 týždne je tiež v poriadku:) Rastlinky s chlĺpkami a podobne kľudne menej často, aby sme im náhodou pri manipulácii viac nepoškodili.

Nie je to len o hladkom a čistom vzhľade listov, ale aj o prispôsobení rastlinám vhodného prostredia na rast. Väčšina rastlín je veľmi vďačná za takéto starostlivé správanie a na oplátku Vám odmení krásnym a zdravým vzhľadom:)


Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
 

Kde nás nájdeš

Námestie SNP 9/9 (2. poschodie)
Banská Bystrica

Pasáž Starobystrickej reštaurácie
Druhé dvere vľavo, hore schodmi

Poradíme?
Po-Pi 11-17:00
Copyright 2020 ©Kvetúlok / Kvetáreň
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk