POŠTOVNÉ NAD 50EUR ZDARMA! (info)
Logo
Potrebuješ sa poradiť?
Po-Pi 11-17:00
0 ks
za € 0
Nákupný košík je prázdny
Potrebuješ sa poradiť o rastlinkách?
Nakúpte ešte za € 50 a máte dopravu ZADARMO
17.05.2023
Komentáre (0)

Hnojenie izbových rastlínPREČO JE HNOJENIE TAKÉ DÔLEŽITÉ?

Hnojenie izbových rastlín je kľúčovým faktorom pre ich zdravie a vitalitu vo vnútornom prostredí našich domovov. Prirodzené prostredie v interiéri je často obmedzené v prístupe slnečného svetla a ďalších živín, ktoré rastliny potrebujú pre svoj optimálny rast a vývoj. Substrát už po pár mesiacoch stráca živiny, lebo rastlina ich spotrebuje. Práve tu prichádza do hry hnojenie.

Hnojenie poskytuje rastline živiny sa nachádzajú vo forme minerálov a organických zlúčenín a zahŕňajú dôležité živiny ako dusík (N), fosfor (P), draslík (K) a mnoho ďalších stopových prvkov.
Tiež zabezpečuje, že rastliny majú dostatočný prístup k týmto dôležitým živinám, čo má za následok ich zdravý rast, plnú farbu, pevnú štruktúru a väčšiu odolnosť voči chorobám a škodcom.

DUSÍK je kľúčovým živinou pre tvorbu bielkovín a zeleného pigmentu chlorofylu, ktorý je nevyhnutný pre fotosyntézu. Jeho nedostatok môže spôsobiť žltnutie listov a obmedzený rast rastlín.

FOSFOR je dôležitý pre energiu a metabolizmus rastlín. Podporuje tvorbu koreňového systému, kvetov a plodov. Nedostatok fosforu môže viesť k slabému koreňovému systému a nedostatočnému kvitnutiu.

DRASLÍK je kľúčový pre správnu reguláciu vody a zvyšuje ich odolnosť voči stresu. Podporuje tiež tvorbu a transport živín vo vnútri rastlín. Jeho nedostatok môže spôsobiť oslabenie rastlín a zhoršenie plodnosti.

Okrem týchto hlavných živín sú dôležité aj stopové prvky, ako napríklad železo, meď, zinok a ďalšie, ktoré rastliny potrebujú v malých množstvách pre svoju správnu funkciu a vývoj.

AKO ČASTO?

Pri hnojení je dôležité dodržiavať správnu frekvenciu a dávkovanie. Každá rastlina môže mať špecifické požiadavky na hnojenie, a preto je dobré poznať ich individuálne potreby. To vám umožní vyhnúť sa podhnojeniu alebo prehnojeniu, čo by mohlo mať negatívny vplyv na zdravie rastlín.
My odporúčame prikrmovať takmer celoročne nasledovne: teplé mesiace 1/2 dávka oproti odporúčanej, s každou druhou zálievkou, chladné mesiace 1/4 dávka. 
Na mieste je približne dvojmesačná pauza od hnojiva v mesiacoch december-január. 

POZOR! Nehnojíme rastlinky ktoré sú čerstvo presadené - po dobu 1,5-2 mesiacov. ORGANICKÉ HNOJENIE 

Značka hnojív BioBizz
, ktorú ponúkame na našom eshope, a tiež s ňou hnojíme celú Kvetáreň a Kvetúlok sa špecializuje na organické hnojenie. Organické hnojivá sú vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí preferujú prírodné a udržateľné riešenia. Tieto certifikované hnojivá sú šetrné k životnému prostrediu a zároveň poskytujú rastlinám všetky potrebné živiny. Sú vhodné pre všetky typy substrátov a hydropóniu.


Základná výživa od Biobizz je hnojivo BioGrow, ktoré má hodnoty NPK 4-3-6 a pokryje tak hrubý základ, ktorý rastlinka potrebuje. Posilňuje rastlinu, podporuje rozvoj koreňov a celkový rast.

Špeciálna energetická zmesBioBizzBio-Heaven je pravým "nebíčkom" v papuľke pre vaše rastlinky. Tento rastlinný bio booster zvyšuje príjem a využitie živín. Energetická zmes s aminokyselinami eliminuje toxíny, podporuje obnovu listov a posilňuje rastlinu.
Stimuluje enzymatické aktivity a absorpciu živín.

Rybí mix BioBizz Fish-Mix je 100% organický doplnok pre rastliny v raste. Významne vylepšuje mikrobiologický život v pôde (hlavne okolo koreňov) a zrýchluje rast.Stimuluje pôdne mikroorganizmy, skvalitňuje substrát. Jedná sa o výluh z organickej rybej emulzie zo Severného mora s extraktom z holandskej cukrovej repy. 

Výživový doplnokCalMagjevyrobený z uhličitanu vápenatého, síranu horečnatého s prídavkom kyseliny humínovej. Efektívne dodá Vašim rastlinkám minerály horčík a vápnik, ktoré sú nenahraditeľné pre správny rast a hrajú kľúčovú rolu pri produkcii buniek a fotosyntéze.
Nedostatky Ca/Mg sú bežné, pretože v dnešnom svete sa nedá spoľahnúť na vodu z vodovodu, pri zaistení správnej koncentrácie minerálov. 


Acti-verajerastlinný aktivátor a posilňovač imunity, urýchlovač metabolizmu, chráni pred chorobami a stimuluje rast. Produkt je 100% vegánsky.
Hlavnou zložkou je Aloe vera s genetickou výbavou pre komplexnú pomoc rastlinám (a ľuďom:).
Podporuje imunitný systém rastlín, rozkladá cukry

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
 

Kde nás nájdeš

Námestie SNP 9/9 (2. poschodie)
Banská Bystrica

Pasáž Starobystrickej reštaurácie
Druhé dvere vľavo, hore schodmi

Poradíme?
Po-Pi 11-17:00
Copyright 2020 ©Kvetúlok / Kvetáreň
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk